Accuphase E-5000

Długo kazał na siebie czekać, ale nareszcie jest!

Audioplaza zaprasza na prezentację nowego, flagowego wzmacniacza zintegrowanego Accuphase E-5000.

Ta stworzona na 50-lecie istnienia firmy z Yokohamy integra stanowi doskonałe połączenie legendarnego i bezkompromisowego podejścia do jakości wykonania z bardzo wysoką mocą wyjściową.

Sekcja wzmacniacza mocy w Accuphase E-5000 osiąga 240W przy 8Ω i 320W przy 4Ω poprzez równoległe sterowanie pięcioma tranzystorami mocy, tworząc wydajność i jakość dźwięku porównywalną z zestawami dzielonymi.

Wzmacniacz umożliwia podłączenie pięciu źródeł liniowych i dwóch zbalansowanych, z możliwością osobnego ustawienia fazy zarówno dla każdego z nich, jak i pętli nagrywania, wyciszenia o 20 dB oraz przełączenia układu w tryb mono. Podwójne zaciski głośnikowe są zabezpieczone niskoimpedancyjnymi przekaźnikami MOSFET i umożliwiają prawdziwy bi-amping.

Oprócz tego Accuphase E-5000 można wykorzystać jako topową końcówkę mocy, korzystając z osobnego wejścia liniowego lub symetrycznego. Na deser producent proponuje doskonałą sekcję słuchawkową zbudowaną z dyskretnych komponentów, umożliwia także rozbudowę o dwa dodatkowe moduły, takie jak pre-amp gramofonowy i DAC.

Jesteśmy na ostatnim etapie wygrzewania tego doskonałego wzmacniacza. Zachęcamy do umawiania się na odsłuchy w naszym studio.