Accuphase E-280

Podstawowa integra Accuphase E-280 pojawiła się w najlepszych salonach audio w Polsce.

Jest to już czternastą generacja podstawowej integry oznaczonej dwójką z przodu. E-280 zastępuje model E-270, który miał premierę pod koniec roku 2016. Najnowszy model z zewnątrz jest bliźniaczo podobny do poprzednika, natomiast w E-280 zastosowano najnowszą wersję układu sterowania głośnością AAVA.

W najnowszym modelu inżynierowie Accuphase ulepszyli również układ zabezpieczeń wzmacniacza mocy. Zaprojektowano całkiem nowy moduł ochronny, wyposażony w obwody zabezpieczające przed przeciążeniem prądowym. Dzięki zastosowanym tu transoptorom układ nie ma wpływu na jakość brzmienia, a zamontowane na obydwu radiatorach czujniki temperatury przekazują informację o przegrzaniu końcówki mocy, automatycznie odłączając sygnał wyjściowy na głośnikach.

Bardzo istotną zmianę widać za to z tyłu: są tu dwa wolne miejsca na moduły dodatkowe, w odróżnieniu od jednego w E-270. Umożliwiają one rozszerzenie funkcjonalności wzmacniacza o dwa elementy. Do wyboru jest preamp gramofonowy AD-50, przetwornik cyfrowo-analogowy DAC-50 lub płytka z dodatkowym wejściem LINE-10. E-280 współpracuje także z modułami starszego typu.

1 thought on “Accuphase E-280

Comments are closed.