ACCUPHASE E-4000 – następca Accuphase E-480 w drodze

W Japonii zapowiedziano długo wyczekiwanego następcę Accuphase E-480. Już dzisiaj wiemy, że nowy model będzie nosił nazwę Accuphase E-4000. Czekamy na określenie nowej ceny detalicznej tego modelu. Termin premiery zapowiedziano na listopad tego roku, więc możemy spodziewać się jego dostępności na przełomie roku. Ofertę przedsprzedażową na zakup tego modelu możemy znaleźć na przykład na stronie audioplaza.pl

E-4000 to pełna odmiana modelu Accuphase E-480, w pełni wykorzystująca zaawansowaną technologię osobnych wzmacniaczy, która narodziła się jako wzmacniacz zintegrowany w klasie AB o bogatej ekspresji w zależności od materiału. Sekcja przedwzmacniacza i sekcja wzmacniacza mocy są oddzielone pod względem obwodów, a wydajność i jakość dźwięku każdej sekcji są zmaksymalizowane, aby osiągnąć funkcjonalność i klasę oddzielnego wzmacniacza.

Wyposażony w funkcję „MAIN IN”, której można użyć „Regulacja głośności AAVA” w sekcji wstępnej została całkowicie przeprojektowana z konfiguracji obwodu. Impedancja obwodu konwersji napięcie-prąd została zmniejszona, a dla obwodu konwersji prąd-napięcie przyjęto ANCC, co skutkuje niskimi zniekształceniami i niskim poziomem szumów. 

Sekcja wzmacniacza mocy jest zgodna z konfiguracją obwodów modeli high-end, wykorzystując najnowszy system oprzyrządowania wzmacniacza, aby osiągnąć zbalansowaną transmisję na ścieżce sygnału, obwód „MCS+”, który poprawia różne charakterystyki oraz wzmacniacz prądowy.

Zainstalowany jest obwód wzmacniacza sprzężenia zwrotnego , a impedancja obwodu wyjściowego jest obniżona, aby zagwarantować współczynnik tłumienia 800, poprawiając w ten sposób wydajność elektryczną i niezawodność. 

Element wyjściowy składa się z czterech tranzystorów bipolarnych sterowanych równolegle na kanał, co znacznie poprawia zdolność napędu przy niskiej impedancji obciążenia. Operacje te wspomagane są przez transformator toroidalny o dużej mocy oraz mocny zasilacz z kondensatorami filtrującymi o dużej pojemności. W rezultacie uzyskuje się wysoką moc wyjściową 260 W/4 Ω x 2, 180 W/8 Ω x 2 i potężną scenę dźwiękową.

1 thought on “ACCUPHASE E-4000 – następca Accuphase E-480 w drodze

  1. Paweł says:

    zapowiada się ciekawa nowość

Comments are closed.